Наталія Лабяк зареєстрована депутатом Енергодарської міської ради.

До Комісії надійшли дві скарги кандидата в депутати Енергодарської міської ради Василівського району Запорізької області Лабяк Н.І., в яких суб’єкт звернення просила визнати протиправною бездіяльність Енергодарської міської ТВК щодо неприйняття цією комісією рішення про реєстрацію її депутатом зазначеної міської ради, обраним у єдиному багатомандатному виборчому окрузі від Запорізької обласної організації політичної партії “СЛУГА НАРОДУ” на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, на виконання рішення Запорізького окружного адміністративного суду від 25 листопада 2020 року.  А також – встановити факт одноразового грубого порушення  зазначеною ТВК законодавства України, достроково припинити повноваження окремих її членів та зареєструвати Лабяк Н.І. депутатом Енергодарської міської ради.

Свої вимоги суб’єкт звернення зі скаргами обгрунтовувала тим, що ЦВК своєю постановою від 19 жовтня 2021 року зобов’язала вказану ТВК вирішити питання щодо реєстрації Лабяк Н.І. депутатом Енергодарської міської ради, з урахуванням зазначеного судового рішення, яке набрало законної сили.

Розглянувши скарги, додані до них документи та пояснення суб’єкта оскарження, Комісія одну скаргу задовольнила в повному обсязі, а іншу – частково, визнавши протиправною бездіяльність Енергодарської міської ТВК, яка полягала у неприйнятті нею рішення щодо реєстрації Лабяк Н.І. депутатом Енергодарської міської ради.

Відтак, ЦВК зареєструвала Лабяк Н.І., обрану в єдиному багатомандатному виборчому окрузі від Запорізької обласної організації політичної партії “СЛУГА НАРОДУ” на перших місцевих виборах 25 жовтня 2020 року, депутатом зазначеної міської ради.

Також ЦВК встановила факт одноразового грубого порушення цією ТВК законодавства України та достроково припинила повноваження всього її складу.

При цьому встановлено, що місцеві організації політичних партій можуть до 15 години 2 грудня 2021 року подати до Комісії кандидатури для включення до складу зазначеної виборчої комісії.

Окрім того, ЦВК зобов’язала голову, а в разі його відсутності чи неможливості виконання ним своїх повноважень – заступника голови вказаної ТВК після сформування її нового складу оголосити на найближчому пленарному засіданні Енергодарської міської ради рішення ЦВК про реєстрацію Лабяк Н.І. депутатом цієї міської ради.

Пресслужба
Секретаріату Комісії