Містян за борги з управління штрафують на тисячі гривень

Містян за борги з управління штрафують на тисячі гривень: суди на стороні “Місто для людей Енергодар” Керуюча компанія «Місто для людей Енергодар» змушена була подати понад 300 позовів до Енергодарського міського суду щодо стягнення боргів із боржників. На сьогодні суд видав 105 наказів про стягнення.

“Компанія відстоює інтереси споживачів, які хочуть отримувати якісні послуги з управління багатоквартирним будинком, тому ми розпочали затяжний процес судових розглядів та звернулися до відповідної служби для проведення претензійної роботи з боржниками. Робота зі стягнення заборгованості з мешканців продовжуватиметься, доки борг перед компанією не буде повністю погашено”, — ділиться директор керуючої компанії “Місто для людей Енергодар” Анатолій Биценко.
На сьогодні відкрито 116 судових рішень з приводу стягнення з боржників заборгованості по оплаті послуг за управління багатоквартирними будинками на користь компанії, з яких отримано 105 судових наказів та подано до виконавчої служби – йде стягнення, зазначають юристи керуючої компанії.

Як висновок, боржники змушені сплачувати не тільки за «тіло» боргу, а й розмір інфляції, судовий збір і сума судового збору за судовими наказами та супутні витрати.

Наприклад, житель Енергодара роками не оплачував обслуговування будинку та прибудинкової території та накопичив 8 150 грн боргу перед керуючою компанією. Суд виніс рішення про сплату боргу з урахуванням індексу інфляції та 3% судового збору. Внаслідок цього повернути довелося майже 12 000 грн.

Схожа ситуація, але вже з арештом майна склалась в іншого боржника. Сума боргу перед компанією склала 5 324 грн. До цієї цифри додалась інфляція та інші судові витрати. Внаслідок цього споживач повернув 7 354 грн. У 2021 р. Енергодарський міський суд зобов’язав боржника виплатити борг за управління, який він накопичив у розмірі 7 927 грн. Крім того, змусили сплатити 2 270 грн судових витрат та 1 000 грн роботу адвокатів. Крім того, боржник уклав договір про реструктуризацію.

У компанії звертаються до споживачів, які мають заборгованість, але не можуть її погасити, з пропозицією укладати договори реструктуризації. Довідки за тел: 067-400-90-20, 050-202-20-40.