ДЛЯ ЕНЕРГОДАРСЬКОЇ СМСЧ ЗА КОШТИ СУБВЕНЦІЇ ПРИДБАЮТЬ ВЛАСНУ КИСНЕВУ СТАНЦІЮ

20 січня міський голова Дмитро Орлов провів чергову робочу нараду з керівниками медичних закладів міста. У ній взяли участь  директор КНП «СМСЧ» Сергій Селевич та Наталія Гаврушенко, яка призначена радницею міського голови з питань охорони здоров’я.
   Наталія Анатоліївна має вищу медичну освіту. У 2010 році закінчила Харківський національний медичний університет за спеціальністю «стоматологія» та отримала кваліфікацію «лікар-стоматолог». Отримала освіту за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка. З 2012 року працювала лікарем-стоматологом у лікарні міста Балаклія Харківської області. З 2013 року – лікар з ортодонтії дитячого відділення стоматологічної поліклініки Енергодарської СМСЧ. З 2018 по 2020 роки завідувала стоматологічним відділенням медико-санітарної частини, з лютого 2020 – лікар-стоматолог ортодонт стоматологічного відділення СМСЧ.
У ході наради традиційно обговорили рівень захворюваності енергодарців на коронавірус. Протягом тижня виявлено 72 нових випадки, що значно перевищує показники за минулий тиждень (44). Серед захворівших – 6 дітей та 6 медичних працівників. Від ускладнень хвороби помер чоловік 1955 р.н., який перебував на стаціонарному лікуванні. 585 осіб одужали. На сьогодні продовжують хворіти 318 осіб, 6 з них – госпіталізовані.
Паралельно зріс рівень захворюваності на гострі респіраторні хвороби, в тому числі, серед дітей: за тиждень виявлено 74 випадки.
На сьогодні принаймні однією дозою вакцини від COVID-19 щеплено 60% населення міста, двома дозами – 55,7%. 115 осіб щеплені бустерною дозою, це 0,3% від запланованої кількості мешканців. Серед персоналу Запорізької АЕС провакциновано однією дозою 94%, двома – 92%.
Активізовано роботу з вакцинації працівників комунальних підприємств. Проводяться виїзні щеплення мобільною бригадою громадян за місцем роботи.
У ході наради обговорено питання щодо виконання постанови КМУ про підвищення заробітних плат медичним працівникам вторинної ланки. Згідно з нею, розмір зарплати лікарів має становити не менше 20 тис. грн, медичних сестер – не менше 13,5 тис грн. Наразі вивчається питання щодо можливості забезпечення виплат медикам у повному обсязі.
На поточному тижні в облдержадміністрації відбулася нарада щодо киснезабезпечення медзакладів, які визначені для лікування пацієнтів з COVID-19. За кошти державної субвенції «ковідні» лікарні області будуть облаштовані власними кисневими станціями. Понад 3 млн грн направлено для придбання такої станції в Енергодарській СМСЧ. Повністю роботи планується завершити вже до кінця березня.