В ЕНЕРГОДАРІ ПРОВЕДЕНО РЕЙД МІСЦЯМИ СТИХІЙНОЇ ТОРГІВЛІ

Протягом січня в Енергодарі поліцейськими офіцерами громади проводилися рейди з метою виявлення та ліквідації осередків несанкціонованої торгівлі.
Зазначена проблема тривалий час залишається актуальною для нашого міста. Приватні особи реалізують продукцію у невстановлених місцях, із землі або з транспорту, без відповідних дозвільних документів. У зв’язку з цим неможливо встановити виробника продукції, умови її зберігання і транспортування, термін придатності. Найчастіше місця стихійної торгівлі влаштовуються у місцях масового перебування людей: на тротуарах, зупинках транспорту, вздовж автошляхів. Своєю діяльністю торговці заважають вільному проходу пішоходів, сприяють забрудненню міста, залишаючи після себе сміття. На продовольчих ринках створено вдосталь місць для торгівлі, але продавці продовжують реалізувати товар на невідведених для цього територіях.
 У грудні минулого року рішенням Енергодарської міської ради було затверджено Правила благоустрою міста Енергодара. Зокрема, Правилами заборонено:
— реалізовувати, зберігати товари і тару на прилеглих до об’єктів торговельної діяльності або сфери послуг територіях комунальної власності, проїжджої частині вулиць, тротуарах, інших територіях загального користування;
— самовільно встановлювати торгівельні павільйони, точки торгівлі з лотків, автомобілів, причепів, столиків, візків у не відведених для цього місцях та без наявності паспорту прив’язки тимчасової споруди, виданого у встановленому порядку;
— у межах «червоних ліній» вулиць і доріг розміщувати споруди та об’єкти, смітити, псувати дорожнє покриття, обладнання, зелені насадження;
— на автостоянках забороняється засмічувати територію, здійснювати торгівлю, пошкоджувати зелені насадження.
Затвердження Правил благоустрою стало ще одним важливим інструментом у боротьбі правоохоронців та міської влади з недобросовісними торговцями.
Під час рейдів було перевірено стихійні ринки на вулиці Козацькій, на Молодіжній, а також в районі магазину «Сільпо» по проспекту Будівельників. За результатами перевірок на порушників складено 7 адміністративних протоколів за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів». Зазначеною статтею передбачено притягнення до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 20 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 1360 грн), на посадових осіб, суб’єктів підприємницької діяльності — від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1700 грн). Протоколи будуть винесені на розгляд чергового засідання адміністративної комісії.
 Правоохоронцями постійно ведеться роз’яснювальна робота серед громадян, які торгують у невстановлених місцях. Продавцям пропонується здійснювати торговельну діяльність на ринках міста.
Жителі міста повинні розуміти, що товар, придбаний у невстановленому місці, в умовах, що не відповідають нормам його зберігання, може нести ризик для здоров’я. Жодні адміністративні заходи не зможуть запобігти стихійній торгівлі, якщо громадяни й надалі купуватимуть продукти «з землі», адже  попит народжує пропозицію. Єдиний спосіб вирішення проблеми – не купувати продукти харчування та інші товари у невстановлених місцях.
Рейди з виявлення та припинення несанкціонованої торгівлі триватимуть й надалі.