Громадяни не ризикуйте життям, виходячи на тонку кригу!

За даними обласного гідрометеорологічного центру, найближчі дві доби очікується тепла весняна погода. Якщо вночі стовпчик термометра ще буде перетинати відмітку 0 градусів, то в денні години повітря прогріватиметься до 7-12 градусів тепла. Це призведе до руйнування льодового покриву на водних об’єктах області.

Шановні  громадяни, відмовитесь від виходу на тонку кригу, аби не допустити трагедії у власних родинах та не виміняти своє життя на рибацький улов.

Нагадаємо, для оперативного реагування на можливі надзвичайні події пов’язані із таненням криги та провалювання людей у холодну воду, рятувальники продовжують чергування на березі Каховського водосховища. Для того, щоб швидко надати допомогу в екстреній ситуації працює катер на повітряній подушці МАРС-700, який проводить постійний моніторинг крижаної поверхні на водосховищі.

Шановні громадяни, пам’ятайте про таке:

виходити на лід можна тільки за стійкої морозної погоди;

забороняється виходити на лід, товщина і міцність якого вам невідомі;

переходити водойми потрібно в спеціально позначених і обладнаних для цього місцях;

забороняється спускатися на лижах з крутого берега на неперевірений на міцність і товщину лід;

забороняється збиратися на кризі великими групами в одному місці;

не можна виходити на лід: у місці з’єднання річок; у випадку швидкої течії річки у цьому місці; за наявності вмерзлих у лід дошок, палиць та інших предметів; у випадку різного забарвлення льоду; під час сильного перепаду температури й потепління;

не вживайте спиртні напої біля водойм;

пильнуйте за дозвіллям дітей та пояснюйте їм небезпеку тонкої криги.

Якщо з вами сталася надзвичайна подія, або ви стали свідком такої, — не зволікайте, телефонуйте до Служби порятунку за номером 101!