Перенесення вихідних під час воєнного стану.

Чи буде вихідним для українців понеділок після Пасхи? Якщо святковий або неробочий день співпадає з суботою або неділею, то вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого (ст. 67 КЗпП). Однак Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136) встановив додаткові правила на час війни: У період дії воєнного стану не застосовуються норми статті 53 (тривалість роботи напередодні святкових, неробочих і вихідних днів), частини першої статті 65, частин третьої — п’ятої статті 67 та статей 71–73 (святкові і неробочі дні) КЗпП України (частина шоста статті 6 Закону № 2136). Це означає, що у період дії воєнного стану немає офіційних святкових і неробочих днів. Одним зі святкових днів у році є Пасха (Великдень), який припадає на неділю (ст. 73 КЗпП). За загальними правилами, встановленими Законом № 2136, під час війни працівники мають працювати в понеділок, 25 квітня 2022 р., з оплатою праці як у звичайний (не святковий) робочий день.

Джерело: sop.com.ua